Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Ireland (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Vitaler's
Vitaler's

Vitaler's

(199 products)
  • Atlantic Treat
  • Bilovit
  • Vitaler's
  • Wellbear
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Shaker with Strainer, Blue - 500 ml + 150 ml

    1 review
    Regular price €2.99
    Unit price
    View details
  • Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece

    Vitaler's

    Vitaler's Pillbox, Blue - 1 piece

    3 reviews
    Regular price €1.39
    Unit price
    View details
  • Vitaler's Nattokinase 100 mg - 60 Capsules Vitaler's Nattokinase 100 mg - 60 Capsules Vitaler's Nattokinase 100 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Nattokinase 100 mg - 60 Capsules

    2 reviews
    Regular price €11.49
    Unit price€0.19 each
    View details
  • Vitaler's Turkesterone - 60 Capsules Vitaler's Turkesterone - 60 Capsules Vitaler's Turkesterone - 60 Capsules Vitaler's Turkesterone - 60 Capsules Vitaler's Turkesterone - 60 Capsules Vitaler's Turkesterone - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Turkesterone - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €23.49
    Unit price€0.39 each
    View details
  • Vitaler's Amygdalin (Vitamin B17) 4 mg - 120 Capsules Vitaler's Amygdalin (Vitamin B17) 4 mg - 120 Capsules Vitaler's Amygdalin (Vitamin B17) 4 mg - 120 Capsules Vitaler's Amygdalin (Vitamin B17) 4 mg - 120 Capsules Vitaler's Amygdalin (Vitamin B17) 4 mg - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Amygdalin (Vitamin B17) 4 mg - 120 Capsules

    4 reviews
    Regular price €9.39
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg, Lemon-Lime - 500 g Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg, Lemon-Lime - 500 g Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg, Lemon-Lime - 500 g Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg, Lemon-Lime - 500 g
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg, Lemon-Lime - 500 g

    1 review
    Regular price €12.59
    Unit price€25.18 /kg
    View details
  • Vitaler's Artemisinin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Artemisinin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Artemisinin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Artemisinin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Artemisinin 500 mg - 60 Capsules
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Artemisinin 500 mg - 60 Capsules

    3 reviews
    Regular price €12.59
    Unit price€0.21 each
    View details
  • Vitaler's Caffeine 200 mg - 120 Tablets Vitaler's Caffeine 200 mg - 120 Tablets Vitaler's Caffeine 200 mg - 120 Tablets Vitaler's Caffeine 200 mg - 120 Tablets
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Caffeine 200 mg - 120 Tablets

    No reviews
    Regular price €4.79
    Unit price€0.04 each
    View details
  • Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Strawberry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Strawberry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Strawberry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Strawberry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Strawberry - 250 g
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Strawberry - 250 g

    No reviews
    Sale price €5.31 Regular price €7.09
    Unit price€21.24 /kg
    View details
  • Vitaler's Vital Mushrooms, 6 Mushroom Extracts - 60 Capsules Vitaler's Vital Mushrooms, 6 Mushroom Extracts - 60 Capsules Vitaler's Vital Mushrooms, 6 Mushroom Extracts - 60 Capsules Vitaler's Vital Mushrooms, 6 Mushroom Extracts - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Vital Mushrooms, 6 Mushroom Extracts - 60 Capsules

    1 review
    Regular price €12.99
    Unit price€0.22 each
    View details
  • Vitaler's Monolaurin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Monolaurin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Monolaurin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Monolaurin 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Monolaurin 500 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Monolaurin 500 mg - 60 Capsules

    3 reviews
    Regular price €7.09
    Unit price€0.12 each
    View details
  • Vitaler's Baikalina 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Baikalina 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Baikalina 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Baikalina 300 mg - 60 Capsules
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Baikalina 300 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Sale price €6.29 Regular price €8.39
    Unit price€0.10 each
    View details
  • Vitaler's Shiitake 400 mg - 60 Capsules Vitaler's Shiitake 400 mg - 60 Capsules Vitaler's Shiitake 400 mg - 60 Capsules
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Shiitake 400 mg - 60 Capsules

    1 review
    Sale price €5.54 Regular price €7.39
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Vitaler's Chaga Mushroom 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Chaga Mushroom 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Chaga Mushroom 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Chaga Mushroom 500 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Chaga Mushroom 500 mg - 60 Capsules

    2 reviews
    Regular price €10.49
    Unit price€0.17 each
    View details
  • Vitaler's Lactobacillus Gasseri with FOS (Probiotic) - 60 Capsules Vitaler's Lactobacillus Gasseri with FOS (Probiotic) - 60 Capsules Vitaler's Lactobacillus Gasseri with FOS (Probiotic) - 60 Capsules Vitaler's Lactobacillus Gasseri with FOS (Probiotic) - 60 Capsules Vitaler's Lactobacillus Gasseri with FOS (Probiotic) - 60 Capsules Vitaler's Lactobacillus Gasseri with FOS (Probiotic) - 60 Capsules
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Lactobacillus Gasseri with FOS (Probiotic) - 60 Capsules

    1 review
    Regular price €9.89
    Unit price€0.16 each
    View details
  • Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €7.59
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Vitaler's Vitamin A + E 800 mcg, drops - 30 ml Vitaler's Vitamin A + E 800 mcg, drops - 30 ml
    Sold out
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Vitamin A + E 800 mcg, drops - 30 ml

    1 review
    Sale price €6.66 Regular price €8.89
    Unit price€2.22 /10ml
    View details
  • Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Cherry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Cherry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Cherry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Cherry - 250 g Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Cherry - 250 g
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Isotonic Sugar-Free, Cherry - 250 g

    No reviews
    Sale price €5.31 Regular price €7.09
    Unit price€21.24 /kg
    View details
  • Vitaler's Ursolic Acid - 60 Capsules Vitaler's Ursolic Acid - 60 Capsules Vitaler's Ursolic Acid - 60 Capsules
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Ursolic Acid - 60 Capsules

    3 reviews
    Sale price €10.41 Regular price €13.89
    Unit price€0.17 each
    View details
  • Vitaler's Dong Quai (Chinese Angelica) 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Dong Quai (Chinese Angelica) 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Dong Quai (Chinese Angelica) 500 mg - 60 Capsules
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Dong Quai (Chinese Angelica) 500 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Sale price €4.48 Regular price €5.99
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Vitaler's Wild Yam 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Wild Yam 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Wild Yam 500 mg - 60 Capsules
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Wild Yam 500 mg - 60 Capsules

    2 reviews
    Sale price €6.29 Regular price €8.39
    Unit price€0.10 each
    View details
  • Vitaler's Ginseng Complex - 60 Capsules Vitaler's Ginseng Complex - 60 Capsules Vitaler's Ginseng Complex - 60 Capsules
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Ginseng Complex - 60 Capsules

    3 reviews
    Regular price €10.09
    Unit price€0.17 each
    View details
  • Vitaler's Broad Bean Extract (L-DOPA) 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Broad Bean Extract (L-DOPA) 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Broad Bean Extract (L-DOPA) 500 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Broad Bean Extract (L-DOPA) 500 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €14.09
    Unit price€0.23 each
    View details
  • Vitaler's Sport Natural Fish Collagen - 350 g Vitaler's Sport Natural Fish Collagen - 350 g Vitaler's Sport Natural Fish Collagen - 350 g
    25% off

    Vitaler's

    Vitaler's Sport Natural Fish Collagen - 350 g

    No reviews
    Sale price €16.48 Regular price €21.99
    Unit price€47.09 /kg
    View details
  • Previous
  • Page 4 / 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • …
  • 9
  • Next

Vitaler's is Medpak's own Polish supplement brand offering vitamins, minerals, medicinal mushrooms, and omega-3 oils. With carefully crafted formulations at accessible prices, Vitaler's delivers quality supplementation that represents good value for health-conscious consumers across Europe.

Quality Polish Supplementation

Vitaler's was created to provide high-quality supplements without unnecessary markups. The brand focuses on effective formulations using well-researched ingredients in optimal forms, making consistent daily supplementation achievable for everyone. Every product reflects Medpak's commitment to delivering trusted quality at fair prices.

Vitaler's Products at Medpak

At Medpak, we offer Vitaler's comprehensive range. Vitamins include D3 in multiple strengths as drops and softgels, ADEK combinations for adults and children, K2 MK-7, methylated B-complex, vitamin C with rosehip, and individual B vitamins in convenient drop format. Minerals cover magnesium with B6, zinc picolinate, selenium, iodine, and potassium—available as capsules or liquid drops for flexible dosing.

The medicinal mushroom range features cordyceps, lion's mane, reishi, chaga, maitake, and shiitake, plus a combined Vital Mushrooms blend. Herbal extracts include ashwagandha, curcumin, milk thistle, maca, and saw palmetto. Norwegian cod liver oil provides omega-3s in multiple flavours including a Junior version for children. Melatonin options support healthy sleep.

Why Choose Vitaler's

Vitaler's delivers carefully crafted Polish supplements with quality formulations at accessible prices. The brand makes consistent supplementation achievable for all budgets. For those seeking reliable everyday supplements that represent good value, Vitaler's provides trusted Polish quality.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Ireland (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart