Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Ireland (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Vitaler's
Vitaler's

Vitaler's

(199 products)
  • Atlantic Treat
  • Bilovit
  • Vitaler's
  • Wellbear
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Vitaler's Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules

    72 reviews
    Regular price €7.89
    Unit price€0.13 each
    View details
  • Vitaler's Omega-3 FORTE 1000 mg - 120 Capsules Vitaler's Omega-3 FORTE 1000 mg - 120 Capsules Vitaler's Omega-3 FORTE 1000 mg - 120 Capsules Vitaler's Omega-3 FORTE 1000 mg - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Omega-3 FORTE 1000 mg - 120 Capsules

    18 reviews
    Regular price €15.09
    Unit price€0.13 each
    View details
  • Vitaler's Zinc 15 mg + Selenium 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Zinc 15 mg + Selenium 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Zinc 15 mg + Selenium 200 mcg - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Zinc 15 mg + Selenium 200 mcg - 120 Capsules

    25 reviews
    Regular price €6.89
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Uridine 300 mg - 60 Capsules

    28 reviews
    Regular price €10.49
    Unit price€0.17 each
    View details
  • Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg - 500 g Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg - 500 g Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg - 500 g

    Vitaler's

    Vitaler's Sport Micronized Creatine Monohydrate 5000 mg - 500 g

    20 reviews
    Regular price €11.99
    Unit price€23.98 /kg
    View details
  • Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 240 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 240 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 240 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 240 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 240 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 240 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 240 Capsules

    11 reviews
    Regular price €7.79
    Unit price€0.03 each
    View details
  • Vitaler's Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules Vitaler's Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules Vitaler's Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules Vitaler's Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules Vitaler's Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules

    10 reviews
    Regular price €6.89
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Vitaler's Maca (Peruvian Ginseng) 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Maca (Peruvian Ginseng) 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Maca (Peruvian Ginseng) 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Maca (Peruvian Ginseng) 600 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Maca (Peruvian Ginseng) 600 mg - 60 Capsules

    1 review
    Regular price €5.69
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Vitaler's Organic Selenium 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Organic Selenium 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Organic Selenium 200 mcg - 120 Capsules Vitaler's Organic Selenium 200 mcg - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Organic Selenium 200 mcg - 120 Capsules

    8 reviews
    Regular price €5.79
    Unit price€0.05 each
    View details
  • Vitaler's Zinc Picolinate 15 mg - 120 Tablets Vitaler's Zinc Picolinate 15 mg - 120 Tablets Vitaler's Zinc Picolinate 15 mg - 120 Tablets Vitaler's Zinc Picolinate 15 mg - 120 Tablets

    Vitaler's

    Vitaler's Zinc Picolinate 15 mg - 120 Tablets

    2 reviews
    Regular price €4.19
    Unit price€0.03 each
    View details
  • Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules

    6 reviews
    Regular price €4.89
    Unit price€0.04 each
    View details
  • Vitaler's Vitamin C with Rosehip 1000 mg - 60 Capsules Vitaler's Vitamin C with Rosehip 1000 mg - 60 Capsules Vitaler's Vitamin C with Rosehip 1000 mg - 60 Capsules Vitaler's Vitamin C with Rosehip 1000 mg - 60 Capsules Vitaler's Vitamin C with Rosehip 1000 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Vitamin C with Rosehip 1000 mg - 60 Capsules

    7 reviews
    Regular price €4.79
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Vitaler's Sport Citrulline (L-Citrulline Malate), Powder - 500 g Vitaler's Sport Citrulline (L-Citrulline Malate), Powder - 500 g Vitaler's Sport Citrulline (L-Citrulline Malate), Powder - 500 g

    Vitaler's

    Vitaler's Sport Citrulline (L-Citrulline Malate), Powder - 500 g

    12 reviews
    Regular price €11.59
    Unit price€23.18 /kg
    View details
  • Vitaler's Copper 2 mg - 120 Tablets Vitaler's Copper 2 mg - 120 Tablets Vitaler's Copper 2 mg - 120 Tablets Vitaler's Copper 2 mg - 120 Tablets

    Vitaler's

    Vitaler's Copper 2 mg - 120 Tablets

    4 reviews
    Regular price €5.29
    Unit price€0.04 each
    View details
  • Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml

    Vitaler's

    Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml

    9 reviews
    Regular price €10.39
    Unit price€41.56 /L
    View details
  • Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules

    4 reviews
    Regular price €6.69
    Unit price€0.11 each
    View details
  • Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets

    Vitaler's

    Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets

    7 reviews
    Regular price €3.89
    Unit price€0.02 each
    View details
  • Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules

    6 reviews
    Regular price €8.29
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml

    Vitaler's

    Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml

    6 reviews
    Regular price €11.79
    Unit price€23.58 /L
    View details
  • Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Orange - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Orange - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Orange - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Orange - 250 ml

    Vitaler's

    Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Orange - 250 ml

    7 reviews
    Regular price €10.39
    Unit price€41.56 /L
    View details
  • Vitaler's Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Vitaler's Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules

    6 reviews
    Regular price €9.39
    Unit price€0.16 each
    View details
  • Vitaler's Curcumin + Piperine - 60 Capsules Vitaler's Curcumin + Piperine - 60 Capsules Vitaler's Curcumin + Piperine - 60 Capsules Vitaler's Curcumin + Piperine - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Curcumin + Piperine - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €13.69
    Unit price€0.23 each
    View details
  • Vitaler's Shilajit 400 mg - 60 Capsules Vitaler's Shilajit 400 mg - 60 Capsules Vitaler's Shilajit 400 mg - 60 Capsules Vitaler's Shilajit 400 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Shilajit 400 mg - 60 Capsules

    7 reviews
    Regular price €9.49
    Unit price€0.16 each
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 9
  • Next

Vitaler's is Medpak's own Polish supplement brand offering vitamins, minerals, medicinal mushrooms, and omega-3 oils. With carefully crafted formulations at accessible prices, Vitaler's delivers quality supplementation that represents good value for health-conscious consumers across Europe.

Quality Polish Supplementation

Vitaler's was created to provide high-quality supplements without unnecessary markups. The brand focuses on effective formulations using well-researched ingredients in optimal forms, making consistent daily supplementation achievable for everyone. Every product reflects Medpak's commitment to delivering trusted quality at fair prices.

Vitaler's Products at Medpak

At Medpak, we offer Vitaler's comprehensive range. Vitamins include D3 in multiple strengths as drops and softgels, ADEK combinations for adults and children, K2 MK-7, methylated B-complex, vitamin C with rosehip, and individual B vitamins in convenient drop format. Minerals cover magnesium with B6, zinc picolinate, selenium, iodine, and potassium—available as capsules or liquid drops for flexible dosing.

The medicinal mushroom range features cordyceps, lion's mane, reishi, chaga, maitake, and shiitake, plus a combined Vital Mushrooms blend. Herbal extracts include ashwagandha, curcumin, milk thistle, maca, and saw palmetto. Norwegian cod liver oil provides omega-3s in multiple flavours including a Junior version for children. Melatonin options support healthy sleep.

Why Choose Vitaler's

Vitaler's delivers carefully crafted Polish supplements with quality formulations at accessible prices. The brand makes consistent supplementation achievable for all budgets. For those seeking reliable everyday supplements that represent good value, Vitaler's provides trusted Polish quality.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Ireland (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart